Барет, Куикли се комбинират, за да поведат Раптърс с нов облик до победа със 124-121 над Кавалиърс
AP News | 2024-01-02 | 05:56:34

ТОРОНТО (AP) — Паскал Сиакам отбеляза 36 точки, Якоб Поелтъл имаше 14 точки и 11 борби и новият облик Торонто Раптърс се възстанови, след като пропиля преднина от 19 точки и успя да победи Кливланд Кавалиърс със 124-121 в понеделник вечерта.

RJ Barrett имаше 19 точки и 9 борби, а Имануел Куикли добави 14 в първото за играчите старт за Раптърс. Барет и Куикли бяха изпратени в Торонто от Никс в събота при сделка, която изпрати ОГ Ануноби в Ню Йорк.

Разпродадената публика от 19 800 души ревеше за родения в Торонто Барет, когато той беше представен преди съобщението. Барет асистира за тройка на Куикли, за да открие резултата за Раптърс.

Скоти Барнс вкара 20 точки, а Денис Шродър добави 12 точки от резервната скамейка, докато Торонто се възстановява след падане в Детройт в събота, когато Пистънс прекъснаха рекордна за НБА серия от 28 загуби.

Карис ЛеВърт отбеляза 31 точки, а Донован Мичъл имаше 26 за Кавалиърс, които загубиха две поредни и три от пет. Айзък Окоро, Джарет Алън и Сам Мерил вкараха по 16 точки за Кливланд.

Окоро и Мичъл пропуснаха удари за 3 точки, като Кавалиърс изоставаха с две в последната минута на четвъртата четвърт.

Кавалиърс паднаха до 5-3, откакто научиха, че нападателят Евън Мобли (операция на лявото коляно ) и пойнтгардът Дариус Гарланд (счупена челюст) ще бъдат извън игра до февруари.

Мичъл отиде до линията за наказателни удари с по-малко от три секунди оставащи и направи първия, намалявайки изоставането на Кливланд до 123-121. Но нарушение на лентата от Кавалиърс при втория опит на Мичъл върна топката обратно на Торонто.

Барнс раздели чифт наказателни удари 1,3 секунди до края и след това подпечата победата, като извади дългия входящ пас на Кливланд.

Торонто изгради предимство от 59-40 в средата на втората четвърт преди Кавалиърс отвърна на битка. Тройката на Мичъл в тайбрека при 6:48 до края на четвъртия поведе Кливланд със 111-108 и даде първа преднина на Кавалиърс от първия период.

Кавалиърс: Домакин Вашингтон в сряда.

Раптърс: Започнете пътуване от шест мача от Западната конференция в Мемфис в сряда.